Kreatywnie w Giżycku


10 lipca 2020

„Bądź kreatywny” – pod takim hasłem odbyły się zajęcia w ramach letniego wypoczynku zorganizowanego dla podopiecznych giżyckiego Hufca Pracy.

Wraz z początkiem lipca młodzież wzięła udział w zajęciach edukacyjnych pn. „Poznaj Tajemnicę Twierdzy Boyen”. Spotkanie poprowadził przewodnik pan Hubert Sikorski, który zabrał młodzież na kilkugodzinną podróż szlakiem najciekawszych zabytków Twierdzy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się kim był gen. Herman Von Boyen, do czego służyły tam gołębie i konie, w jaki sposób wytwarzano proch. Zwiedzili muzeum, prochownię, spichlerze, piekarnię, kuźnię, stajnię, strefę ciszy, pole bitwy, punkty obserwacyjne oraz galerię sztuki. Warsztaty był niezapomnianą, przepełnioną ciekawostkami lekcją historii.

Kolejny dzień letniego wypoczynku młodzież spędziła w parku linowym „Wiewióra”. Park zlokalizowany jest w malowniczym lesie nad jeziorem Popówka mała. Młodzi ludzie zdecydowali się na pokonanie najtrudniejszej trasy „Wysokiej”, która z pewnością przeznaczona jest dla osób bez lęku wysokości – przeszkody bowiem zawieszone są na wysokości 8 metrów nad ziemią. Na niestrudzonych, po pokonaniu iście ekstremalnej trasy, czekały dwa długie przejazdy tyrolkowe nad jeziorem. Po zmaganiach młodzież udała się na dużą porcję lodów.

Ostatniego dnia letniego wypoczynku odbyły się zajęcia z arteterapii mające na celu budowanie procesu twórczego i własnego rozwoju poprzez tworzenie flowerbox-ów. Flowerbox to nic innego jak kwiaty w kolorowym pudełku. Młodzież chętnie wzięła udział w warsztatach, z zaangażowaniem i w pełnym skupieniu oddała się tworzeniu pięknych kompozycji kwiatowych. Zajęcia tego typu pozwalają na odkrywanie nowych pasji, rozwijają potencjał, są dobrą okazją do spotkania z ludźmi w kameralnej atmosferze. Po warsztatach florystycznych młodzież wzięła udział w zajęciach pn. „Moje wartości i cele życiowe”, podczas których skupiono się na zagadnieniach dotyczących budowania poczucia własnej wartości, planowania i określania celów, umiejętności podejmowania decyzji.

Letni wypoczynek okazał się bardzo udanym przedsięwzięciem, ciekawym i wnoszącym nową wiedzę i doświadczenia w życie naszych uczestników. Czas spędzony wspólnie przebiegł w miłej i przyjaznej atmosferze, zacieśnił więzi między rówieśnikami i dostarczył wiele pozytywnych wrażeń.