Zostań specjalistą w Mrągowie


17 lipca 2020

Specjaliści pionu rozwoju zawodowego Młodzieżowego Centrum Kariery w Mrągowie od początku lipca przeprowadzili cykl spotkań informacyjnych z młodzieżą pod hasłem „ZOSTAŃ SPECJALISTĄ OHP”. Dzięki dobrej współpracy międzyinstytucjonalnej, spotkania z kadrą MCK OHP zostały zorganizowane w lokalnych placówkach i urzędach na terenie Kętrzyna, Piecek, Biskupca, Szczytna i Mikołajek. Celem przedsięwzięcia było zachęcenie młodzieży do korzystania ze wsparcia OHP podczas planowania własnej kariery edukacyjnej i zawodowej.

Kadra mrągowskiego MCK informowała młodych ludzi o możliwościach korzystania z bogatej oferty usług oferowanych przez OHP, m.in. z zakresu pośrednictwa pracy i poradnictwa zawodowego. Rozdawane były ulotki i foldery promujące zarówno działania OHP, jak i rekrutację do Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie.
 Zachęcaliśmy młodzież do nauki w OHP podkreślając bezpłatny charakter usług, opiekę wychowawców, udział w kursach zawodowych i atrakcyjnych praktykach  mówi Norbert Osiński, doradca zawodowy Młodzieżowego Centrum Kariery w Mrągowie.