Młodzież z Olecka podsumowała staże w Hiszpanii


16 listopada 2021

Za nami uroczyste podsumowanie projektu „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery”, w którym wzięli udział podopieczni oleckiej Grupy Wychowawczej. Młodzież w dniach od 26 września do 16 października br. przebywała w hiszpańskiej Ubedzie, odbywając staże zawodowe w miejscowych salonie fryzjerskim, warsztacie samochodowym, sklepie oraz cukierni.

W trakcie spotkania uczniowie opowiedzieli o swoich wrażeniach, doświadczeniach i kompetencjach zdobytych podczas pobytu w Hiszpanii. Następnie przy pomocy prezentacji multimedialnej przedstawili obecnym swoje wspomnienia, dzieląc się zdjęciami z zakładów pracy, lekcji języka hiszpańskiego i wycieczek. Po części oficjalnej nastąpiło wręczenie certyfikatów z odbytego kursu języka hiszpańskiego na poziomie A1 oraz drobnych upominków.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” z Europejskiego Funduszu Społecznego.