Nowe kwalifikacje zdobyte!


2 lipca 2020

Wakacje to czas wolny, jednak nie wszyscy oddają się błogiemu lenistwu. Młodzież OHP z Gołdapi i Mrągowa zainwestowała swój czas w zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych biorąc udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu przygotowania, wyrabiania i wypieku pizzy włoskiej.

Program kursu „Pizzaiolo – przygotowanie pizzy włoskiej” obejmował 40 godzin zajęć teoretycznych i praktycznych. Szkolenia były odpowiedzią na potrzeby rynku pracy oraz młodych ludzi pragnących osiągnąć sukces w gastronomii. Uczestnicy zajęć pod okiem profesjonalnych instruktorów ćwiczyli umiejętność wyrabiania i porcjowania ciasta, poznali właściwości, skład oraz rodzaje mąk i drożdży. Młodzież poznała też techniki przygotowania ciasta i sosów oraz zasady dobierania dodatków. Jednocześnie młodzi ludzie doskonalili umiejętności z zakresu komunikacji i pracy w zespole. Szkolenia zostały zakończone sprawdzianem wiedzy i umiejętności praktycznych.

Zawód pizzermana jest poszukiwany na rynku pracy dzięki czemu uczestnicy i absolwenci OHP zwiększyli swoje szanse na uzyskanie satysfakcjonującego zatrudnienia.