Nowe trendy w kosmetyce


23 października 2019

Zawód kosmetyczki nie jest już przypadkową pracą, a wręcz przeciwnie – zapotrzebowanie na jakość usług kosmetycznych wzrasta. Nie wystarczy umiejętność ładnego pomalowania paznokci czy nałożenia makijażu. Obecnie szczególną uwagę należy przykładać do zdobywania wiedzy, dodatkowych umiejętności oraz znajomości współczesnych trendów. By sprostać wymaganiom rynku pracy, 10 młodych dziewcząt, podopiecznych Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Braniewie, rozpoczęło profesjonalne szkolenie zawodowe „Kosmetyczka”.

W trakcie 150-godzinnego kursu uczestniczki mają okazję zapoznać się z organizacją pracy i zasadami funkcjonowania salonu kosmetycznego. Poznają także jego wyposażenie, zastosowanie aparatury kosmetycznej oraz metodykę zabiegów. Podczas zajęć praktycznych kursantki będą wykonywały regulację i hennę brwi, demakijaż oczu, twarzy i dekoltu oraz depilację damską i męską. Nauczą się też dbania o paznokcie, skórę wokół nich oraz podstaw stylizacji i zdobienia paznokci w wielu technikach. Pod okiem profesjonalnych trenerów kosmetologii będą wykonywały podstawowe zabiegi z zakresu pielęgnacji i oczyszczania skóry twarzy oraz zastosowania masek kosmetycznych. W programie kursu nie zabraknie też nauki przedłużania rzęs oraz wykonywania makijażu dziennego i wieczorowego.

Dodatkowo młodzież biorąca udział w szkoleniu uczestniczyła w zajęciach z doradcą zawodowym, który przeprowadził warsztaty z nowoczesnych technik poszukiwania pracy, sporządzania dokumentów aplikacyjnych oraz rozmowy z przyszłym pracodawcą. Kurs zakończy się sprawdzeniem nabytych umiejętności. Uczestniczki szkolenia po zdanym egzaminie otrzymają uznawane na rynku certyfikaty, które ułatwią im wejście na rynek pracy, a w przypadku założenia własnej działalności zbudowanie bazy klientów.

Szkolenie realizowane jest w ramach utrzymania rezultatu projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.