Przygotowania do wyjazdu


31 grudnia 2020

Dzięki projektom realizowanym przez Ochotnicze Hufce Pracy uczniowie szkół branżowych z Warmii i Mazur dostają szansę na zdobycie doświadczenia w zagranicznych przedsiębiorstwach. Tym razem z tej możliwości skorzystają podopieczni Hufca Pracy w Elblągu.

Młodzi ludzie przygotowują się do wyjazdu na trzytygodniowe staże zawodowe do hiszpańskiej Malagi i Sewilli w ramach projektów „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” i „Inwestycja w przyszłość – postaw na sukces”.

Chcąc profesjonalnie przygotować się do zagranicznego stażu, młodzież wzięła udział w warsztatach i zajęciach indywidualnych z doradcą zawodowym. Spotkania stanowiły okazję do poznania hiszpańskiego rynku pracy, przygotowania Indywidualnego Planu Działania oraz życiorysu zgodnie ze wzorem dokumentu Europass-CV. Dokumenty te pozwolą na dobranie miejsca praktyki zgodnie z dotychczasowym doświadczeniem młodych ludzi oraz umożliwią przyszłym stażystom przedstawienie swoich umiejętności i kwalifikacji w sposób czytelny dla pracodawców w całej Unii Europejskiej.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – drogą do kariery” realizowany jest w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt „Inwestycja w przyszłość – postaw na sukces” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.