Wolny czas przeznaczają na pomoc zwierzętom


7 stycznia 2021

Młodzież z OHP w Pasłęku swój wolny czas w ferie zainwestowała w pomoc zwierzakom i zebranie nowych, cennych doświadczeń.

Uczestniczki Kamila, Wiktoria oraz Izabela z własnej inicjatywy zakupiły karmę dla zwierząt i pod opieką wychowawcy, zgłosiły się do pracy w  charakterze wolontariuszek do schroniska „Psi Raj” w Pasłęku.  Dziewczęta zapoznały się ze schroniskiem i zwierzętami.  Nurtowało je wiele pytań tj. Czy posiadam odpowiednie umiejętności i kwalifikacje, które pomogą mi w tej pracy? Czy dysponuję wystarczającą ilością czasu? Czy jestem w odpowiednim wieku?

Skorzystały z możliwości rozmowy z Prezes Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenie Obrońców Praw Zwierząt im. Św. Franciszka z Asyżu Barbarą Zarudzką i dowiedziały się na czym polega praca w schronisku, jakie warunki powinny spełnić i predyspozycje posiadać decydując się na rozpoczęcie wolontariatu.

Uczestniczki podziękowały za cenne wskazówki i zadeklarowały, że będą podejmowały działania cyklicznie, ponieważ najważniejsza konkluzją jest to, że wystarczy trochę wolnego czasu, chęci oraz empatii. Doświadczenie i profesjonalizm przyjdzie z czasem.