Uczestnicy z Elbląga i nowinki kosmetyczno-fryzjerskie


9 października 2019

Udział w Targach kosmetyczno-fryzjerskich URODA 2019 w Gdańsku był ekscytującym wydarzeniem dla nowozrekrutowanych uczestników OHP w Elblągu, którzy rozpoczęli naukę w szkole branżowej w zawodzie fryzjer z elementami wizażu.

Wyjazd zorganizowany został w ramach Wojewódzkiego Programu  Integracji uczestników OHP. Młodzież mogła wspólnie spędzić czas wolny po lekcjach i zacieśnić nawiązane już znajomości. Wyjazd był również świetnym sposobem na zaznajomienie się ze wszystkimi aspektami zawodu fryzjer. Oprócz stoisk różnorodnych firm kosmetycznych i fryzjerskich młodzież miała możliwość obserwowania konkursów fryzjerskich zarówno na poziomie międzyszkolnym, jak i tych profesjonalnych.

Jedną z bardzo ciekawych atrakcji, o której uczestnicy nie mogli przestać mówić, był ring, na którym odbywał się zacięty i pełen emocji konkurs barberski. W trakcie targów można było również zapoznać się z najnowszymi trendami i technikami w makijażu oraz stylizacji paznokci. Wszyscy uczestnicy przyznali, że stworzenie możliwości udziału w tego typu eventach bardzo pomaga w rozwijaniu pasji oraz zainteresowań, dostarcza wiedzy na temat nowości, pozwala na lepsze utożsamienie się z fachem, a także wzbudza chęć doskonalenia oraz konkurowania pod okiem mistrzów.

Młodzież wraz z opiekunami wykorzystała niedzielne popołudnie na spacer po Gdańskiej Starówce. Mimo, iż pogoda nie rozpieszczała, dzień był podsumowany jako spędzony miło i bardzo ciekawie.