Utalentowane OHP


27 kwietnia 2017

27 kwietnia br. na ostródzkim Zamku odbyły się Wojewódzkie Prezentacje Amatorskiej Twórczości Artystycznej Młodzieży OHP, których współorganizatorem był Hufiec Pracy 14-10 w Ostródzie. Imprezę swoim patronatem objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, który przesłał list gratulacyjny skierowany do młodzieży. Na przegląd artystyczny przybyli uczestnicy wraz z opiekunami z jednostek OHP z całego województwa. Swoje talenty prezentowali w czterech kategoriach: śpiew, taniec, teatr i rękodzieło.

Uroczystość rozpoczęli Wojewódzki Komendant OHP Dariusz Rudnik i Komendant HP w Ostródzie Teresa Wojtowicz, którzy powitali przybyłych gości m.in. starostę powiatu ostródzkiego Andrzeja Wiczkowskiego, Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Marka Nowackiego, st. wizytatora Irenę Rubczewską, Duszpasterza Wojewódzkiego OHP ks. Prałata Henryka Błaszczyka, ks. proboszcza parafii NMP w Ostródzie Romana Wiśniowieckiego, podstarszego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców Jana Liberackiego, kierownika Zespołu Kuratorskiego przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie Magdę Fost-Stefańską oraz dyrektorów szkół i przedstawicieli instytucji i organizacji współpracujących, a także pracodawców. Na widowni obok uczestników OHP zasiedli podopieczni z Zespołu Placówek Szkolno- Wychowawczo- Rewalidacyjnych w Ostródzie.

Przybyli na Prezentacje obejrzeli 22 występy, a w przerwach, już pozakonkursowo, pokaz zespołu tanecznego „Zumba” z Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Mrągowie, koncert zespołu disco polo „Failies Dance” z Ostródy oraz popis absolwentki Agnieszki Iwanowskiej z hufca w Giżycku.

W ocenie Jury pod kierownictwem p. Marka Obrębskiego dyr. CEiPM poziom występów artystycznych był na bardzo wysokim poziomie. Po burzliwych obradach ogłoszono zwycięzców tegorocznych Prezentacji.
Główną nagrodę Grand Prix i wyjazd na VII Ogólnopolski Festiwal Kultury Młodzieży OHP w Puławach w terminie 19-21 czerwca br. zdobyło 10 uczestników w następujących kategoriach:

 • występ teatralny cieni „Cały ten Jazz” grupa z HP w Ostródzie,
 • występ wokalny, utwór „Blues bujany” Majki Jeżowskiej w wykonaniu Moniki Drozd z HP w Ostródzie,
 • występ wokalny utwór pt. „Swobodne myśli” wg autorstwa Marcina Fiłonowicza z HP w Olsztynie,
 • gra na bębnie twórczość własna „Rytmy” wg Magdaleny Owsiankow z ŚHP w Elblągu,
 • występ taneczny do utworów „Dessert” Dawina, „Hey Mama” Davida Guetta, „Kama Sutra” Jasona Derulo w wykonaniu Laury Petke z HP w Olsztynie.

W kategorii prace plastyczne/rękodzieła wyróżniono:

 • plakat „Z pamiętnika młodej stylistki” Julia Nagiewicz z ŚHP w Elblągu,
 • fotografie „Zimowy krajobraz” i „Śniegowe morze” Klaudii Skolmowskiej z HP w Ostródzie,
 • rękodzieło w drewnie „Karmik” Kamila Obrębskiego z HP w Ostródzie,
 • rękodzieło w drewnie Szafeczka „na przyda się” Dominiki Polak z OSiW w Mrągowie,
 • rysunek kredą piórkiem „Stare Miasto Pasłęk” Krzysztofa Bartysia z OSiW w Pasłęku,
 • rysunek kredą „Portret dziewczyny” Alicji Stypińskiej z OSiW w Pasłęku,
 • rekodzieło artystyczne „Butelka skarbonka” Patryka Dudy z HP w Piszu,
 • malarstwo „Suszone zioła” Klaudii Ruszewskiej z CKiW w Gołdapi,
 • rzeźba „Mazurska baba” Krzysztofa Jędrzejowskiego z OSiW w Mrągowie.

Duże podziękowania należą się także uczestnikom z klasy kucharz z HP w Ostródzie, którzy pod kierunkiem st. wychowawcy Moniki Wójcik we współpracy z nauczycielem przedmiotów zawodowych Anną Żukowską przygotowali przekąski, sałatki, ciasta i desery, a restauracji „Lalo” w Ostródzie za użyczenie profesjonalnego sprzętu i zastawy stołowej do cateringu.

Impreza na zamku zakończyła się pamiątkowym zdjęciem grupowym zwycięzców. Dzięki takim przedsięwzięciom uzdolnieni artystycznie uczestnicy OHP mogli zaprezentować swoje talenty, wzmocnić swoją samoocenę i motywację do rozwijania pasji.