Zarabiaj w internecie


8 kwietnia 2019

Za siedzenie przy komputerze nikt Ci pieniędzy nie da. Znajdź sobie jakąś normalną pracę.

Ile razy słyszeliście, że przesiadywanie przed ekranem komputera to jedynie strata czasu? Zamiast scrollować instagrama, grać w Frontnite’a czy oglądać śmieszne koty na YouTubie można, siedząc w domu, przed  komputerem, zarabiać. Serio, serio. Zaraz Wam powiem, jak.

 

Wiedza się liczy – zostań Freelancerem

Potrafisz programować, znasz się na projektowaniu graficznym? Fotografujesz, malujesz? A może masz świetne pióro, albo znasz język i bez problemu przetłumaczysz teksty, nawet te specjalistyczne? Świetnie – możesz pracować w domu przed komputerem i całkiem nieźle zarabiać. Nie musisz zakładać, firmy, nie musisz płacić składek ZUS, wszystkie zlecenia możesz rozliczyć chociażby z pomocą useme.pl

Ile zarabiają freelancerzy?

Widełki finansowe są naprawdę rozległe, zarabiać można i 50 zł i 20 tysięcy. Tutaj znajdziesz raport, ile zarabiają freelancerzy w Polsce.

Skąd brać zlecenia?

Możliwości jest sporo, jeśli nie masz opcji na zlecenia z polecenia, możesz rozejrzeć się na specjalnych portalach: useme.pl, oferia.pl, freelanceria.pl.

Drugą opcją są grupy na Facebook’u, np: mam pracę dla freelancera/znajomy szuka pracySocial mediaSzukam Freelancera

 

Wypełniaj ankiety

To opcja dla tych, którzy nie mają specjalistycznej wiedzy, ani umiejętności, ani też czasu specjalnie dużo. Umożliwia ona zarabianie kasy poprzez czytanie maili reklamowych, klikanie w linki, wypełnianie ankiet, robienie zakupów w wyszczególnionych sklepach internetowych.

Plusy:

Pracujesz wtedy, kiedy chcesz i ile chcesz – brzmi jak tysiące ogłoszeń na fejsbuku, prawda?

Różnica taka, że niestety tu nie zarobisz tu kokosów. Przy rejestracji w kilku firmach, możesz zgarnąć większą sumkę. Ważne,  by wybierać programy, które funkcjonują już dłuższy czas na rynku,które wypłacają regularnie pieniądze.

Przykłady: Toluna, Moneyo Płatne Ankiety, Świat opinii, GreenPanthera, Opinie.pl, Mobrog, Clicksense.

 

Sklep internetowy

Co Ty na to, by sprzedawać w internecie? Jak grzyby po deszczu wyrastają nam coraz to nowe internetowe biznesy. Tutaj potrzeba dużo więcej poświęcić czasu, ale jak masz dobry pomysł na sklep – warto rozważyć taką opcję. Możesz działać w ramach dropshippingu, możesz sprzedawać własne produkty, nie potrzebujesz tajemnej wiedzy, by stworzyć sklep – na rynku są dostępne gotowe, bardzo intuicyjne rozwiązania.

 

Marketing Afiliacyjny

Brzmi poważnie? Afiliacja to nic innego, jak zarabianie przez polecanie. Pomysł jest prosty: za każdym razem, gdy sprawisz, że ktoś wejdzie na stronę danej marki, kupi coś na stronie, bądź się zarejestruje, Ty otrzymujesz określone wynagrodzenie. Jak to wygląda w praktyce?

  • Jesteś Ty (czyli afilinat)
  • Jest firma, która chce sprzedać  swoje produkty
  • Jest sieć afiliacyjna, która dostarcza zlecenia, śledzi Twoją sprzedaż
  • jest klient. Gdy kliknie w Twoją reklamę, kupi produkt, albo zarejestruje się – Ty zarabiasz

Zobrazujmy to przykładem. Firma Krzak sprzedaje okulary przeciwsłoneczne. Kontaktuje się z siecią afiliacyjną, żeby znaleźć osoby, które będą promować owe okulary. Sieć afiliacyjna umieszcza reklamę na swojej stronie i ogłasza, że otrzymasz złotówkę za każdym razem, kiedy klient wejdzie na stronę i 5 złotych, gdy zdecyduje się kupić okulary. Taką reklamę umieszczać możesz na swoim blogu, stronie www, na Facebooku, Instagramie. Klient trafia na Twoją reklamę, klika w nią (wędruje do Ciebie 1 zł),  a gdy kupi okulary – Ty jesteś bogatszy o 5 zł.

Najpopularniejsze sieci afiliacyjne to: Tradedoubler, Zanox, Tradetracker.

 

 

Jak widzisz, możliwości zdobywania gotówki przez internet jest trochę. Niektóre z nich przyniosą Ci miesięcznie drobne na waciki, inne pozwolą zarabiać więcej niż etacie. Ale nie oczekuj, że to będzie manna spadająca z nieba, bo nawet najprostsze sposoby zarabiania przez internet wymagają zaangażowania. Jeżeli więc nastawicie się na działanie i porzucicie marzenia o dostawaniu kasy za leżenie brzuchem to  śmiało, próbujcie zarobić pierwsze pieniądze siedząc przed komputerem.

Jeśli jednak taka forma zarabianie jest zdecydowanie nie dla Was  – zajrzyjcie w naszą zakładkę z ofertami pracy lub szkoleń.

Znajdziecie tam pracę, która odpowiada Waszym umiejętnością i zainteresowaniom oraz listę aktualnych szkoleń.